1. GDZIE ZJEŚĆ ?

Będąc w Białym Dunajcu polecamy odwiedzić regionalną Karczmę u Furtoka.
Wystrój wnętrza karczmy odzwierciedla prawdziwą atmosferę góralszczyzny.
W karczmie serwowane są dania kuchni regionalnej oraz potrawy kuchni polskiej, włoskiej.
Lokal czynny od poniedziałku do piątku w godzinie 12-23 w soboty i niedziele od 11-24.

http://www.ufurtoka.bialydunajec.pl/

Kolejną miejscem gdzie można dobrze zjeść jest Karczma Polaniorka.

Właściciele i obsługa zapewniają smaczną kuchnię polską oraz tradycyjne góralskie smaki. Ceny zaś są znacznie niższe niż w podobnych karczmach zakopiańskich

http://www.polaniorka.bialydunajec.pl/

 

Pamiętajcie, że w cenie wyjazdu posiadacie śniadanie oraz obiadokolacje serwowane na stołówkach w pensjonatach .

 

 

  1. JAK DOJECHAĆ ?

Przez miejscowość Biały Dunajec przechodzi łącząca Kraków z Zakopanem droga krajowa nr 47, będąca częścią Zakopianki.

 

Do Białego Dunajca łatwo również dojechać pociągiem ponieważ posiada swój dworzec kolejowy na którym zatrzymuje się większość pociągów. Dworzec znajduje się około 1000 metrów od biura Party Camp. Po dotarciu do recepcji Party Camp zostaną Państwo odwiezieni do pensjonatu busami Party Camp.

 

Adres biura: Pensjonat Majewska II, ul. Jana Pawła II 326 B

 

  1. GDZIE SIĘ BAWIĆ ?
  2. Klub ADHD

Klub ADHD to 800 m2 przestrzeni na dwóch poziomach, dwa dancefloory, dwa bary i dwa różne muzyczne klimaty. Lokal, który może pomieścić 800 osób, został zaprojektowany wg. najnowszych trendów z nagłośnieniem na światowym poziomie.

W środkowej części klubu, blisko baru, na poziomie zero znajduje się przeszklony VIP-room, z bezpośrednim widokiem na dancefloor, indywidualną obsługą oraz wygodnymi lożami. Klub posiada aktywny hot-spot z otwartymi dostępem do internetu.

 

Więcej na oficjalnej stronie klubu: www.klub-adhd.pl

 

  1. Karczma u Furtoka

Podczas naszego pobytu w Białym Dunajcu odbędą się dwie wieczorne imprezy integracyjne w miejscowej karczmie góralskiej u Furtoka.
Dodatkowo podczas imprezy zagrają dla Was Łobuzy znani z kawałków „Ona czuje we mnie piniądz”, „Łobuz kocha najbardziej” czy najnowszy kawałek „Dla Ciebie kupię se spodnie”! Oczywiście po koncercie każdy może zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystami!

  1. Termy Gorący Potok

W tym roku impreza Sylwestrowa odbędzie się na Termach Gorący Potok!!! Będzie to najgorętszy Sylwester na Podhalu! Do dyspozycji będzie zarówna sala sucha bankietowa jak i tańce przy DJ w wodzie!

 

  1. GDZIE NA NARTY ?

Warunki narciarskie w Białym Dunajcu to przede wszystkim oferta trzech stacji narciarskich – „Toko-Land”, „U Steni” w Gliczarowie Górnym oraz „Sami Swoi” w Gliczarowie Dolnym. Toko-Land oferuje dla narciarzy i snowboardzistów wyciąg orczykowy, który posiada całkowitą długość 750 metrów. Różnica poziomów na wyciągu wynosi około 130 metrów, natomiast trasa zjazdowa posiada 1000 metrów, co w zupełności wystarcza zarówno na naukę jazdy na nartach jak i doskonalenie posiadanych już umiejętności. Stok jest bardzo dobrze oświetlony, dzięki zamontowanym głośnikom czas spędzony na nartach umila również muzyka. Trasy są w razie potrzeby dośnieżane za pomocą armatek, są też ratrakowane. Kiedy narciarzy dopadnie mały głód, mogą się posilić dzięki małej gastronomi zlokalizowanej przy wyciągu. Oferowane są tam ciepłe potrawy oraz napoje. Nieopodal znajduje się również udostępniany dla narciarzy szałas góralski, w którym można się ogrzać przy ognisku. Stacja narciarska „U Steni” oferuje w głównej mierze trzy wyciągi, które w połączeniu gwarantują przejazd na trasie liczącej ponad 1000 metrów. Są to wyciągi orczykowe, z których pierwszy posiada długość 500 metrów i pokonać na nim można różnicę poziomów wynoszącą 85 metrów. Wyciąg ten dedykowany jest dla zaawansowanych narciarzy. Jego przepustowość wynosi średnio 900 osób na godzinę. Drugi z wyciągów orczykowych jest nieco krótszy, posiada bowiem 400 metrów i pokonuje różnicę poziomów wynoszącą 80 metrów. Jego przepustowość też jest mniejsza – wynosi 720 osób na godzinę.

Stacja narciarska „Sami Swoi” znajduje się na Pogórzu Gliczarowskim, które łączy Gliczarów Górny z Dolnym, czyli górną i dolną stację przygotowanych wyciągów. Trasy są ratrakowane, sztucznie ośnieżone, oświetlone i gotowe do jazdy dla narciarzy i snowboardzistów.  Trzy trasy dzielą się na jedną o średnim stopniu trudności oraz na dwie łagodne, działa także wyciąg orczykowy. Znajduje się tutaj również szkółka narciarska.

Z racji dobrej lokalizacji wsi oraz rozwiniętej komunikacji busowej z sąsiednimi miejscowościami, turyści mogą dotrzeć do stoków znajdujących się w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej.

BIAŁKA TATRZAŃSKA

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białaczańska, jest największą stacją narciarską położoną na Podhalu. Kotelnica posiada świetną lokalizację, w samym sercu Białki Tatrzańskiej. Jest doskonałym wyborem zarówno dla tych którzy dopiero uczą się jeździć na nartach czy snowboardzie, jak i dla zaawansowanych pasjonatów tych sportów.

Dysponuje 14 kilometrami tras o różnym stopniu trudności, od tych łagodnie nachylonych aż po trasy posiadające homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Coś dla siebie znajdą tutaj również biegacze narciarscy, dla których przygotowywanych jest kilkanaście kilometrów tras biegowych. Na terenie ośrodka znajduje się m.in. szkoła narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego. Góralski klimat poczuć można w jednej z kilku regionalnych karczm.

https://bialkatatrzanska.pl/

MURZASICHLE

W Murzasichle jest 5 wyciągów narciarskich na trasach o długościach 180-450m o zróżnicowanym stopniu trudności, przenośnik taśmowy SunKid długości 85m oraz tor do SnowTubingu (200m). Na obiekcie znajdują się 2 kasy. Stacja narciarska Murzasichle dysponuje własnym ratownikiem narciarskim.

Wyciągi wyposażone są w elektroniczny system kontroli dostępu. Wejście na wyciągi odbywa się poprzez bramki, które pobierają odpowiednią ilość punktów to bardzo wygodna w użyciu zbliżeniowa karta magnetyczna dostępna za kaucją w wysokości 10 zł. Do każdego nośnika można doładować dowolną ilość punktów. (1 pkt = 10 gr). Punkty można wykorzystać do końca sezonu zimowego. Kaucja za kartę podlega zwrotowi do końca sezonu.

http://murzasichle-ski.pl/

ZĄB

Zapraszamy Państwa na orczykowy wyciąg narciarski Potoczki usytuowany po wschodniej stronie Zębu na wysokości 980 m n.p.m. Przygotowaliśmy dla Państwa trasę o długości 350 metrów, która spełni oczekiwania dobrze jeżdżących oraz tych, którzy na nartach lub snowboardzie stawiają pierwsze kroki.
Nasz stok jest sztucznie naśnieżany, nagłaśniany i profesjonalnie przygotowywany przez ratraki.
Znajduje się tu duży bezpłatny, oświetlony parking, profesjonalny serwis narciarski, przechowalnia nart i bagażu oraz regionalna karczma serwująca ciepłe posiłki i napoje.

https://www.potoczki.pl/osrodek/osrodek-narciarski-potoczki

 

HARANDA